Szanowni Państwo, 

Przedstawiamy w 1 miejscu wszystkie nasze obecne aktywności na rzecz wsparcia Ukrainy w trakcie wojny.


Instytut Biologii założył własną zbiórkę na portalu Się pomaga. Wszystkie darowizny trafią bezpośrednio na zbiórkę charytatywną „Ukraino nie zostawimy Cię w potrzebie”

Link do zbiórki

Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki!


Zbieramy również dary. Będziemy je przekazywać na bieżąco, w zależności od potrzeb: do szczecińskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce, do punktu recepcyjnego zorganizowanego w budynku US przy ul. Sowińskiego lub w miejsce wskazane przez koordynatorów akcji organizowanych przez US. 

Prowadzimy zbiórkę następujących rzeczy:

 1. Łączymy siły z Instytutem Pedagogiki tworząc drugi punkt zbierania darów dla dzieci – potrzebne są (nowe lub w bardzo dobrym stanie) zabawki dla dzieci, gry, bloki do rysowania, kredki, pisaki, farby itp. 
 2. Dla dzieci przydadzą się także pieluchy, mokre chusteczki, kosmetyki dziecięce, żywność w słoiczkach, musy, mleko modyfikowane, bielizna, rajstopki (nowe), krople do nosa (na katar) i uszu, syropy – wiele dzieci przyjeżdża przeziębionych 
 3. Żywność długoterminowa – konserwy mięsne w puszkach, kasze, makarony, olej, zupki chińskie, gotowe dania 
 4. Artykuły higieniczne
 5. Naczynia jednorazowe
 6. Materiały opatrunkowe, artykuły medyczne
 7. Śpiwory
 8. Latarki czołowej, powerbanki
 9. Buty wojskowe
 10. Markery ciemne
 11. Mierniki promieniowania

Rzeczy należy przynosić do pok. nr 10 przy ul. Wąskiej 13 od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 lub w godzinach 6-22 na portiernię budynku.