W dniu 20 stycznia 2024 roku o godzinie 13:00 odbędzie się II etap 53 Olimpiady Biologicznej, w której wezmą udział miłośnicy nauk biologicznych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Do drugiego etapu zawodów zakwalifikowało się 50 uczestników z 15 Liceów Ogólnokształcących z takich miast jak: Szczecin, Szczecinek, Koszalin, Kołobrzeg, Gryfino, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Żary, Kostrzyn nad Odrą. Jesteśmy dumni, że to właśnie nasza uczelnia będzie gościć uczestników oraz nauczycieli w murach Campusu Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13.

Uczestnicy na rozwiązanie zadań mają 180 minut, po zakończeniu pisania testu obdarowani zostają symbolicznymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i partnerów Olimpiady Biologicznej.

Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej składa serdeczne podziękowania dla instytucji, które objęły patronatem honorowym oraz fundatorów nagród II etapu 53 Olimpiady Biologicznej.

Podziękowania składamy na ręce:

• Wojewody Lubuskiego,
  • Pana Olgierda Geblewicza Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Pana Piotra Krzystka Prezydenta Miasta Szczecin,
  • Kuratora Oświaty,
  • Pana dr. n. med. Igora Łoniewskiego prezesa Firmy Sanprobi Sp. z o.o. Sp. k.,
  • Pana Dariusza Sapoty właściciela Wydawnictwa Medycznego i Farmaceutycznego MedPharm Polska, Domu wydawniczego Rebis,
  • Pani Małgorzaty Nowak Kwiaciarnia Kwiatowe Klimaty,
  • Firmy V4L Sp. z o.o. Sp. k.,
  • Firmy Stapol Piotr Staszków.

Dzięki patronatom honorowym i fundatorom nagród niewątpliwie podniosła się ranga eliminacji okręgowych Olimpiady Biologicznej w środowisku szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz docenione zostały zaangażowanie, jak i pasje biologiczne uczestników oraz nauczycieli.

Uczestnikom życzymy powodzenia i kwalifikacji do zawodów centralnych.

Harmonogram Etapu Okręgowego zawodów II stopnia 53 Olimpiady Biologicznej [klik]