Z wielką radością informujemy, że Pani prof. dr hab. Bogumiła Skotarczak z naszego Instytutu znalazła się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki.

To wyróżnienie jest publikowane przez Uniwersytet Stanforda, wydawnictwo Elsevier oraz firmę SciTech Strategies. Opublikowane zostały 2 listy – w pierwszej oceniono całościowy dorobek naukowy badaczy od początku kariery, w drugiej zestawiono najczęściej cytowanych naukowców na świecie w 2020 roku. W zestawieniach znalazło się ponad 190 tysięcy nazwisk z całego świata, stanowiących TOP 2% najczęściej cytowanych na świecie naukowców.

W tym elitarnym gronie znalazło się pięcioro badaczy z Uniwersytetu Szczecińskiego. Oprócz Pani Profesor Bogumiły Skotarczak znaleźli się tam również:

• prof. Jerzy Cioslowski z Instytutu Fizyki,
  • dr hab. inż. Jarosław Wątróbski, prof. US z Instytutu Zarządzania,
  • dr hab. Joanna Kruk, prof. US z Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej,
  • dr inż. Paweł Ziemba z Instytutu Zarządzania.

Naukowcom z US, a szczególnie Pani prof. Bogumile Skotarczak serdecznie gratulujemy!

Pełny ranking dostępny jest tutaj