Szanowni Państwo,

Jeśli chcą Państwo wesprzeć Ukraińców w tym trudnym wojennym czasie zakupami lub potrzebnymi dla nich środkami, proszę dostarczać paczki do sekretariatu Instytutu Biologii US przy ulicy Wąskiej 13, pok. 10 do najbliższej środy 02.03. 2022 r. Wszystkie rzeczy przekażemy do Konsulatu Ukrainy przy ul. Mickiewicza 45.

Zbieramy następujące rzeczy:

1. woda niegazowana tylko 1,5 l w zgrzewkach
  2. dziecięce pampersy od 0-6, mokre chusteczki, pieluchy tetrowe, smoczki, butelki, bidony dziecięce, linomag maść do pupy
  3. dziecięce jedzenie: mleko modyfikowane od 1 do 4, jedzenie w słoiczkach od 4 miesięcy do 2 lat, kaszki oraz tubki dla dzieci
  4. elektronika: latarki z bateriami w środku, (najlepiej naładowane) powerbanki, przedłużacze, telefony komórkowe z kartą SIM i ładowarką, termosy, kubki termiczne biwakowe, baterie
  5. papier toaletowy (nie pojedyncze sztuki)
  6. spanie: karimaty, śpiwory na ujemne temperatury
  7. jedzenie dla dorosłych: suchy prowiant, batony proteinowe, jedzenie szybkie do przygotowywania, z długą datą ważności
  8. medyczne: stazy medyczne, igły do odbarczania, bandaże, tabletki przeciwbólowe, kremy na odparzenia, plastry duże, plastry rozgrzewające, i przeciwbólowe, gazy, woda utleniona, paracetamol, sól fizjologiczna, opaski uciskowe, opatrunki, folia nrc, syropy na kaszel dla dorosłych i dzieci, podkłady medyczne, nożyczki, maski, płyny do dezynfekcji itp.
  9. termobielizna, wojskowe ubrania, obuwie
W przypadku większej ilości rzeczy jest wielka prośba o przygotowywanie rzeczy pogrupowanych wedle wspomnianych kategorii, ułatwi to pracę i przyspieszy dotarcie darów do potrzebujących.