Szanowni Państwo,

Po raz kolejny pracownicy Instytutu Biologii US w Szczecinie angażują się w organizację Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Oferta zajęć jest bardzo bogata i adresowana zarówno do starszych jak i najmłodszych uczniów.

Czym jest Zachodniopomorski Festiwal Nauki?

Odpowiedź możemy znaleźć na stronie Festiwalu (link pod artykułem):

Zachodniopomorski Festiwal Nauki zainicjowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe jest wspólnym dziełem wyższych uczelni oraz placówek naukowych Szczecina i Koszalina. Festiwal adresowany jest do młodzieży szkolnej i akademickiej oraz dorosłych mieszkańców regionu, w tym słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowań różnymi dziedzinami wiedzy w szerokich kręgach społeczeństwa oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców naszego regionu w zakresie uprawianych dyscyplin z położeniem akcentów na znaczenie nauki i jej praktyczne zastosowanie.

Wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina otwierają szeroko drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Ma to szczególne znaczenie dla licealistów stojących przed wyborem uczelni, w której podejmą studia. Uczniowie szkół średnich nie są jednak jedynymi adresatami wydarzeń festiwalowych. Zapraszamy całe rodziny – od kilkuletnich dzieci po seniorów. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie innych organizacji zrzeszających dorosłych są częstymi gośćmi naszych wydarzeń.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Wydarzeniu!

Strona Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki

Program zajęć organizowanych przez Instytut Biologii US